Маркування парфумiв EDP, EDT, EDC - в чому різниця?

01.09.2018

При виборі хорошого, якісного аромату навіть від всесвітньо відомих брендів можна зіткнутися з однією дуже суттєвою проблемою. Справа в тому, що ті самі духи можуть бути запропоновані в різних варіаціях, зорієнтуватися в яких часом буває дуже і дуже непросто. Якщо бути точніше, то головну роль відіграє ароматична основа – набір ароматичних олій чи речовин. Від їхньої концентрації безпосередньо залежать насиченість і стійкість аромату.

Значення абревiатури EDP, EDT, EDC, Parfum на парфумах:

PARFUM, PP— Духи - це найдорожчий, найконцентрованіший і найстійкіший вид парфумерії, містять найбільший відсоток ефірних олій (18-30%), розчинених у чистому спирті (96% об.). За рахунок цього парфуми набагато стійкіші – лише кілька крапель зберігатимуть сильний запах на бавовняній тканині понад 30 годин!! В даний час небагато парфумерів випускають парфуми, а найбільш концентрованою в асортименті у них є парфумована вода.

EDP - Парфумована вода - Eau De Parfume - концентрація ароматичних масел 10-20% (чим менше масел, тим менш різкий і менш стійкий запах), а спирту 90%. Парфумовану воду називають "денними парфумами". Простими словами – це концентрована туалетна вода. Але це ще не все. У парфумованій воді міститься набагато більше ефірних олій складових компонентів, за рахунок чого аромат парфуму може трохи відрізнятися від туалетної води. Стійкість: від кількох годин до 2 діб.

EDT - Туалетна вода - Eau De Toilette - це комбінація ефірних олій, спиртового розчину та аромо компонентів (квіткових, деревних, цитрусових тощо) Туалетна вода є легшою версією парфумованої води. Стійкість: 5-8 годин. Концентрація масел EDT 4-10%, спирту 80-90%. Це легкий варіант парфумів, яким можна користуватися кілька разів на день. запаху значно менше ніж у EDP і Parfum. Сьогодні це найпоширеніший вид жіночої парфумерії, а чоловіча парфумерія практично вся складається з туалетної води.

Офіційно "Eau de Toilette" виникла завдяки Наполеону Бонапарту. Перебуваючи у засланні на острові Святої Олени, він придумав власний рецепт ароматної води з додаванням бергамоту замість одеколону. Імператор назвав свій винахід "туалетною водою", з того часу цей термін став офіційним. Історія ж туалетної води набагато давніша - ще в античному світі широко її використовували - оббризкували навіси, домашніх тварин, вона виливалася в міських фонтанах, нею зволожувалося і наповнювалося ароматами повітря на прийомах.

EDC (ODC) — Одеколон - найменш концентрований парфумерний товар (3-5% екстракту, 70% алкоголю). Eau de Cologne – це парфуми, створені італійським парфумером Йоганном Марією Фаріна та названі ним на честь рідного міста Кельна. У буквальному перекладі вони означають "Кельнська вода".

Згодом одеколоном стали називати будь-яку туалетну чи парфумовану продукцію з легким запахом, де вміст алкоголю сягає 70%, а наявність ароматичних компонентів – лише 2-5%. Пізніше cologne було прийнято вважати будь-який дешевий пахучий продукт із підвищеним вмістом алкоголю та низьким відсотком ароматичних речовин. Стійкість: до 2х годин

Eau Fraiche - Освіжаюча вода - містить 1-3% парфумерної речовини і гарантує стійкість не більше 1-2 годин

В чому рiзниця мiж edp та edt.

0
13329

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!